kominar-

Kontakt v QR kóde

čo je QR kód - čítačka

Dve medaily atlétov z Nižnej na Európskych atletických hrách

V dňoch 5. – 7. septembra 2016 sa v Brne uskutočnil už 11.ročník Európskych atletických hier mládeže, ktorých sa zúčastnilo 1500 atlétov zo 14. krajín Európy. Boli tu pretekári z Ruska, Veľkej Británie, Litvy, Maďarska, Slovinska, Malty, Talianska a ďalších štátov.  Na slávnostnom otvorení, ktoré sa uskutočnilo v pondelok večer sa okrem iných hostí zúčastnili aj českí atléti, ktorí boli účastníkmi nedávno skončenej letnej olympiády v Brazílii. Pre všetkých mladých atlétov to bol veľký zážitok vidieť na živo svoje atletické vzory…

Tohto podujatia sa pravidelne zúčastňujú aj atléti z Nižnej. Tento rok to boli Matúš a Pavol Jurinovci, dva veľké atletické talenty.

Prebojovať sa z kvalifikácie, ktorej sa v každej disciplíne zúčastnilo 40-60 pretekárov do finálovej osmičky bolo veľmi náročné. Nám sa však podaril malý zázrak. V skoku do výšky, ktorý patrí medzi najobľúbenejšiu disciplínu oboch chlapcov sme získali dve medaily. Víťazom sa stal pretekár z Ukrajiny, na druhom mieste skončil Matúš a na treťom mieste Pavol. Pre mňa ako trénera bol krásny a neopísateľný zážitok vidieť oboch svojich zverencov na stupni víťazov. Darilo sa nám však aj v ďalších disciplínach. V skoku do diaľky delilo Paľka len 8cm od bronzovej medaily. Po prvých štyroch pokusoch bol na 2.mieste, potom ho však preskočili ešte dvaja pretekári z Litvy. Nakoniec skončil na nepopulárnom aj keď výbornom 4.mieste v novom osobnom rekorde 434cm. Matúš obsadil hneď za ním 5.miesto. V hode kriketovou loptičkou si Matúš utvoril v kvalifikácii osobný rekord 47,27m. Vo finále dosiahol 45,96m a obsadil konečné 5. miesto. Celkovo môžem hodnotiť vystúpenie našich atlétov za najlepšie za posledné roky. Verím, že tieto úspechy budú motivovať obidvoch chlapcov do ďalšej tréningovej činnosti a pritiahnu aj ďalších mladých k atletike. Chcem sa poďakovať aj sponzorovi, ktorý nám  finančne prispel na uvedené preteky.

Výsledky:

Matúš Jurina (2005)
skok do výšky 139cm 2.miesto (20 súťažiacich)
hod kriketkou 45,96m 5.miesto (49 súťažiacich)
skok do diaľky 429 cm 5.miesto (61 súťažiacich)

Pavol Jurina (2005)
skok do výšky 126cm 3.miesto (20 súťažiacich)
skok do diaľky 434 cm 4.miesto (61 súťažiacich)
hod kriketkou 41,37m 17.miesto (49 súťažiacich)

Mgr. Ľubomír Ivan - tréner

7.9.2016    Prečítané 367x

fotofotofotofotofotofotofotofotofoto

Projekty

Partneri

EURES.jpg, 4,8kB   Eures-T.jpg, 9,4kB 3o_media.PNG, 11kB DSiDATA.PNG, 5,3kB AVF KST.jpg, 5,8kB oravaman.jpg, 3,9kB cykloklub.jpg, 4,3kB

Adresa: Obec Nižná, Nová doba 506, 027 43 Nižná | Tel.: +421 43 5309 786 | Fax.: +421 43 5381 360 | Email: obec@nizna.sk
Úradné hodiny: Po,Ut:8:00 - 15:00 | St: 8:00 - 17:00 | Št: Nestránkový deň | Pi: 8:00 - 14:00
Denne od 11:00 do 12:00 je obedňajšia prestávka.

IČO: 00314684   DIČ: 2020561752   účet: SK68 0200 0000 0000 1752 6332

Pixel design ©2007 | webmaster | RSS feed | Valid XHTML 1.0 Transitional | Valid CSS! |