kominar-

Kontakt v QR kóde

čo je QR kód - čítačka

Florbaloví extraligisti s víťazstvom

Dňa 29.10.2016 sa odohralo už 9. kolo mužskej florbalovej extraligy. Domáci celok z Nižnej hostil Prešov, súpera nachádzajúceho sa v tabuľke len o jedno miesto vyššie.

TJ A-FbO Nižná – FBC Mikuláš Prešov 6:5 (4:1, 2:1, 0:3)

Góly Nižnej: Zemančík, Santer, Reguly (Šroba), Latka (Belko), Hujo (Reguly), Drozd (Santer)
Brankár Nižnej: Staroň (21 zákrokov)
Vylúčenia: 0:6 ( + Červená karta pre hráča hostí)
Využité vylúčenia: 1:0…

Nižná vstúpila do zápasu perfektne, od začiatku hrala pekný, kombinačný florbal s presne dodržaným systémom. To sa odzrkadlilo na skóre, v 19. minúte bolo už 4:0. Jediná škvrna na prvej tretine bol gól sekundu do konca, keď sa Prešovčanom podarilo presadiť zo štandardnej situácie.

V druhej tretine sa obraz hry príliš nezmenil, domácim sa v podstate stále darilo diktovať tempo hry, avšak hostia začali byť trochu otvorenejší smerom dopredu, viac znemožňovali rozohrávku. V presilovej hre zvyšoval už na 5:1 Hujo, o 10 sekúnd však po takmer totožnej situácii ako v prvej tretine skórovali aj hostia. V 11. minúte pridal zásah ešte Drozd.

V tretej tretine už boli sily vyrovnané. Aktívne hrajúci Prešov oveľa viac ohrozoval súperovu bránu, perfektne chytajúci Staroň však nepustil takmer nič. Keď už vyzeralo, že sa zrodí hladké víťazstvo Nižnej, v 19. minúte prišiel 23 sekundový výpadok a hostia sa dotiahli iba na jeden gól. V úplnom závere to ale totálne nezvládli, prišlo vylúčenie za sekanie, červená karta pre kapitána hostí a traja proti piatim sa už východniari nepresadili. Nižná tak dokázala víťazstvo udržať a pripísala si do tabuľky cenné tri body.

Najbližšie domáce stretnutie Nižnej sa odohrá v MŠH v Tvrdošíne, v sobotu (12.11.2016) o 17:00 proti FbO Florko Košice. Všetkých priaznivcom srdečne pozývame.

Nižnú reprezentovali: Matúš Staroň, Stanislav Belko, Pavol Zeman, Martin Santer, Tomáš Šroba, Erik Hujo, Patrik Bachan, Martin Latka, Michal Matlák, Jakub Kiš, Samuel Zemančík, Branislav Bulla, Tomáš Reguly (kapitán) a Martin Drozd

Organizačný tím: Martin Tomaga (tréner), Stanislava Zimániová (vedúca družstva), Marián Mačňák, Adam Kaššák (asistenti)

12 Žltý Sneh Košice 9 0 0 1 8 31 : 71 (-40) 1

Do playoff postupuje prvých 8 družstiev, posledné družstvo zostupuje a predposledné hrá baráž. Za víťazstvo v riadnej hracej dobe sú 3 body, víťazstvo po predĺženi alebo na nájazdy 2 body, prehra po predĺžení alebo nájazdoch 1 bod a prehra v riadnej hracej dobe znamená 0 bodov.

Patrik Bachan

30.10.2016    Prečítané 241x

Projekty

Partneri

EURES.jpg, 4,8kB   Eures-T.jpg, 9,4kB 3o_media.PNG, 11kB DSiDATA.PNG, 5,3kB AVF KST.jpg, 5,8kB oravaman.jpg, 3,9kB cykloklub.jpg, 4,3kB

Adresa: Obec Nižná, Nová doba 506, 027 43 Nižná | Tel.: +421 43 5309 786 | Fax.: +421 43 5381 360 | Email: obec@nizna.sk
Úradné hodiny: Po,Ut:8:00 - 15:00 | St: 8:00 - 17:00 | Št: Nestránkový deň | Pi: 8:00 - 14:00
Denne od 11:00 do 12:00 je obedňajšia prestávka.

IČO: 00314684   DIČ: 2020561752   účet: SK68 0200 0000 0000 1752 6332

Pixel design ©2007 | webmaster | RSS feed | Valid XHTML 1.0 Transitional | Valid CSS! |