kominar-

Kontakt v QR kóde

čo je QR kód - čítačka

Florbalisti s cenným skalpom Košičanov

Florbalová extraliga pokračovala v sobotu, 12.11.2016, svojim 10. kolom. Nižná na domácej palubovke v Tvrdošíne hostila florbalový klub FbO Florko Košice. V prípade víťazstva by sa Nižnej podarilo preskočiť súpera a usadiť sa na štvrtom mieste v tabuľke.

TJ A-FbO Nižná – FbO Florko Košice 9:6 (3:1,5:0,1:5)

Góly Nižnej: Santer (Latka), Bachan (Reguly), Zemančík (Reguly), Medžo (Latka), Reguly (Laštík), Reguly (Hujo), Šroba (Bachan), Hujo (Reguly), Reguly (Laštík)

Brankár Nižnej: Staroň (15 zákrokov)

Vylúčenia: 1:3 (Latka z Nižnej 5 minútové vylúčenie za nedovolené bránenie)

Góly v presilovkách: 1:4

Začiatok zápasu už tradične vyšiel lepšie domácim, hosťujúce celky sa takmer vždy na tvrdošínskej parketovej ploche trápia. V piatej minute bolo 2:0, potom síce hostia na chvílu pohrozili kontaktným gólom, no posledné slovo v tretine mali Oravci, po góle Zemančíka sa teda šlo do šatní za stavu 3:1.

V druhej tretine Nižná naďalej udávala tempo, tvorila si množstvo šancí a v podstate k ničomu súpera nepúšťala. Zlom zápasu prišiel v 7. a 8. minúte, keď sa za 60 sekúnd presadili Medžo a dvakrát Reguly. Čoraz viac však na ihrisku panovala nervozita, ktorú bolo badať hlavne z košických hráčov, ktorí nenechali ani jeden rozhodcovský hvizd bez zbytočných rečí. Rozhodcovia však situácii moc nepomáhali, keď každú takúto poznámku argumentovali namiesto vylúčenia zvýšením hlasom a tak sa diváci čoraz častejšie pozerali na slovné výmeny, než na florbal. Nižnej sa napriek tomu podarilo pridať ešte dva kúsky a zdalo sa, že je definitívne rozhodnuté.

Prišla však tretia tretina a svojská taktika Košičanov, keď v podstate úplne vypojili jedného hráča, ktorí čakal vpredu na nahadzované lopty. Zmena však Nižňancom robila problém, inkasovali už v druhej minúte, no oveľa väčšie problémy im narobilo oslabenie, keď rozhodcovia nepochopiteľne udelili 5 minútový trest Latkovi za nedovolené bránenie. Košičania okamžite zacítili náznak šance a začalo sa 5-minútové obliehanie Staroňovej brány. Góly na seba nenechali dlho čakať, príbudali takmer v presných minútových intervaloch (v 5-minútovom vylúčení vo florbale sa hráč ani po skórovaní súperiaceho tímu nevracia na plochu) a na domácich bolo po 4. presnom zásahu badať rastúcu frustráciu. Naštastie, po doplnení hráčov do plného počtu sa hra opäť vyrovnala, aj keď 8:6 vyzeralo oveľa nebezpečnejšie. Väčšia dráma sa ale už nekonala, v 19. minúte potvrdil víťazstvo Reguly, zavŕšil hattrick a Nižná sa tak vďaka trom bodom prepracovala na štvrtú priečku.

Ďakujeme všetkým zúčastneným fanúšikom, ktorých každým zápasom pribúda a zároveň pozývame na najbližší domáci zápas v MŠH Tvrdošín, ktorý sa odohrá netradične už vo štvrtok 17.11. o 15:00 proti Grasshoppers Žilina.

Nižnú reprezentovali: Matúš Staroň, Adam Kaššák, Stanislav Belko, Pavol Zeman, Martin Santer, Tomáš Šroba, Erik Hujo, Patrik Bachan, Martin Latka, Matúš Medžo, Lukáš Laštík, Samuel Zemančík, Branislav Bulla, Tomáš Reguly (kapitán) a Martin Drozd.

Organizačný tím: Martin Tomaga (tréner), Stanislava Zimániová (vedúca družstva), Marián Mačňák (asistent)

12 Žltý Sneh Košice 10 1 0 1 8 35 : 74 (-39) 4

Do playoff postupuje prvých 8 družstiev, posledné družstvo zostupuje a predposledné hrá baráž. Za víťazstvo v riadnej hracej dobe sú 3 body, víťazstvo po predĺženi alebo na nájazdy 2 body, prehra po predĺžení alebo nájazdoch 1 bod a prehra v riadnej hracej dobe znamená 0 bodov.