kominar-

Kontakt v QR kóde

čo je QR kód - čítačka

Extraligisti natiahli víťaznú sériu na 5 zápasov

Florbalisti Nižnej zažívajú aktuálne najúspešnejšiu sezónu v najvyššej súťaži. Výhrami nad klubmi FBC Grasshoppers Žilina a Žltý Sneh Košice potvrdili formu a upevnili si 4. miesto v tabuľke.

TJ A-FbO Nižná – FBC Grasshoppers Žilina 10:6 (7:2 ,2:3, 1:1)

Góly Nižnej: Zeman (Reguly), Šroba (Laštík), Reguly (Zeman), Zemančík (Reguly), Reguly (Zeman), Zemančík (Hujo), Santer (Medžo), Santer, Šroba (Hujo), Santer (Zemančík)…

Brankár Nižnej: Staroň (17 zákrokov)
Vylúčenia: 2:3
Využité vylúčenia: 1:1

Nižná do zápasu s majstrom spred dvoch rokov vletela ako hurikán a nič nenechala na náhodu. Po množstve pekných individuálnych aj tímových akcií sa jej v prvej tretine podarilo nastrieľať neuveriteľných 7 gólov a zdalo sa byť rozhodnuté.

Druhá tretina ale priniesla zlepšenú hru Žilinčanov a tak sa hra vyrovnavala, dokonca mali hostia v niektorých úsekoch navrch. Náskok však dokázali skresať len o jeden gól. V 16. minúte nepremenil nariadený samostatný nájazd Reguly.

Do tretej tretiny Nižná nastúpila s jednoznačným cieľom – udržať výsledok a nepripustiť drámu. Dodržať to sa však od začiatku poslednej časti ukazovalo náročné. Žilina zatláčala Nižnú čoraz viac a góly doslova viseli vo vzduchu. Prvý však prišiel pomerne neskoro, v 13. minúte, no a hostia ešte skúsili hru bez brankára, z ktorej už ale nič nevyťažili, akurát gól Santera do prázdnej brány, čím zavŕšil hattrick.

TJ A-FbO Nižná – Žltý Sneh Košice 11:6 (5:2, 0:2, 6:2)

Góly Nižnej: Drozd (Laštík), Reguly (Santer), Medžo (Santer), Medžo (Laštík), Zemančík (Zeman), Drozd (Reguly), Zeman (Reguly), Drozd (Šroba), Reguly (Zemančík), Reguly, Zemančík

Brankár Nižnej: Kaššák (14 zákrokov)
Vylúčenia: 1:1
Využité vylúčenia: 0:1

Zápas s posledným tímom mal znamenať pre Oravcov povinné tri body. To sa im od začiatku aj darilo, prvú tretinu vyhrali 5:2 poctivou a kombinačnou hrou.

Koncom prvej a začiatkom druhej časti však bolo badať akýsi útlm, kde domáci zacítili šancu a postupnými poodrážanými a dorazenými loptami sa dostali na rozdiel jediného gólu.

V tretej tretine bolo dokonca vyrovnané na 5:5. Tréner Tomaga však správnymi slovami nabudil Nižnancov a tí preukázali trojročné skúsenosti v najvyššej súťaži a v posledných desiatich minútach už súpera k ničomu nepustili. Zaknihovali tak piate víťazstvo v rade a pred mesačnou reprezentačnou prestávkou potvrdili 4. miesto. Hattrick v zápase zaznamenali Reguly a Drozd.

Ďakujeme všetkým divákom a fanúšikom, ktorí prišli na domáci súboj so Žilinou. Najbližší zápas sa odohrá až 17.12.2016 v MŠH Tvrdošín proti Tsunami Záhorská Bystrica a ako každý rok, bude mať prívlastok benefičný.

Nižnú reprezentovali: Matúš Staroň, Adam Kaššák, Jakub Kiš, Stanislav Belko, Pavol Zeman, Martin Santer, Tomáš Šroba, Erik Hujo, Martin Latka, Matúš Medžo, Lukáš Laštík, Samuel Zemančík, Branislav Bulla, Tomáš Reguly (kapitán) a Martin Drozd.

Organizačný tím: Martin Tomaga (tréner), Stanislava Zimániová (vedúca družstva), Marián Mačňák (asistent)

12 Žltý Sneh Košice 12 1 0 1 10 47 : 94 (-47) 4

Do playoff postupuje prvých 8 družstiev, posledné družstvo zostupuje a predposledné hrá baráž. Za víťazstvo v riadnej hracej dobe sú 3 body, víťazstvo po predĺženi alebo na nájazdy 2 body, prehra po predĺžení alebo nájazdoch 1 bod a prehra v riadnej hracej dobe znamená 0 bodov.