kominar-

Kontakt v QR kóde

čo je QR kód - čítačka

Florbalisti v extralige len s jedným bodom

Dňa 17.12.2016 sa odohralo 13. kolo najvyššej slovenskej florbalovej súťaže – mužskej extraligy. Klub TJ A-FbO Nižná hostil súpera zo Záhorskej Bystrice, ktorý sa nachádzal na tretej priečke a Nižná ako štvrtá v poradí chcela v tabuľke vystriedať práve tento celok.

TJ A-FbO Nižná – Tsunami Záhorská Bystrica 7:8 (1:2, 3:3, 3:2, 0:1)

Góly Nižnej: Latka (Medžo), Latka (Santer), Šroba (Zeman), Reguly (Laštík), Reguly (Laštík),  Zemančík (Reguly), Santer (Medžo)
Brankár Nižnej: Staroň (26 zákrokov)
Vylúčenia: 1:0
Využité vylúčenia: 0:0…

Zápas začal vo vysokom tempe. Nižná sa snažila využiť rýchly vstup do zápasu, z ktorého ťažila v doterajších domácich zápasoch. Prvým sa ale v 6. minúte podarilo skórovať hosťom. Nižná od tohto momentu trochu poľavila v útočnom snažení, paradoxne ale dokázala o necelých 5 minút vyrovnať. Hneď po 12 sekundách však využil príliš veľa priestoru hosťujúci reprezentant Kubovič a tak stanovil skóre prvej tretiny na 1:2.

Po zhodnotení ako individuálnych, tak aj tímových chýb vbehla Nižná do novej tretiny so zlepšenou hrou. Už v prvej minúte vyslal presný projektil Latka, 2:2. Hra sa ešte viac zrýchlila, bojovalo sa o každý centimeter. Hostia využívali hlavne taktiku hry spoza súperovej brány a napriek vedomosti Nižnej o tomto štýle sa im podarilo vsietiť 3 takmer identické góly. Mohlo ich byť ale oveľa viac, v bráne čaroval famózny Staroň. Na druhej strane, hosťujúci náprotivok Vilém taktiež ukazoval svoje kvality a tak boli diváci svedkami množstva ukážkových zákrokov. Po tretine bolo skóre 4:5.

V tretej tretine šli opäť do dvojgólového vedenia hostia, Nižná ale stále neskladala zbrane a neúnavne dobíjala súperovu bránu. Podarilo sa jej vyrovnať, hostia šli ešte raz do vedenia ale definitívu v riadnom hracom čase určil Santer po prihrávke Medža. V závere mali ešte Záhoráci šancu využiť presilovú hru po chybnom prestriedaní Nižnej, no početná výhoda zostala nevyužitá.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom sa už po 50 sekundách podarilo skórovať hosťom a tak Nižná, ktorá v zápase ani raz nevyhrávala, podľahla a pripísala si len jeden bod.

Po zápase sa ešte konalo odovzdanie zbierky, ktorú každoročne organizuje klub Nižnej, tentokrát pre rodinu Vnenkovcov. Ďakujeme aj súperovi zo Záhorskej Bystrice, ktorý prispel nemalou čiastkou a takisto aj všetkým ostatným, ktorí prispeli či už finančne alebo vecne.

Tiež ďakujeme všetkým divákom a fanúšikom, ktorí si našli cestu do haly v tomto predvianočnom období. Najbližší zápas sa odohrá  8.1.2017 v MŠH Tvrdošín proti 1.ŠK FBC Trenčín.

Nižnú reprezentovali: Matúš Staroň, Adam Kaššák, Stanislav Belko, Pavol Zeman, Martin Santer, Tomáš Šroba, Martin Latka, Michal Matlák, Matúš Medžo, Patrik Bachan, Lukáš Laštík, Samuel Zemančík, Branislav Bulla, Anton Suľa, Tomáš Reguly (kapitán) a Martin Drozd.

Organizačný tím: Martin Tomaga (tréner), Stanislava Zimániová (vedúca družstva), Marián Mačňák (asistent)

12 Žltý Sneh Košice 13 2 0 1 10 53 : 99 (-46) 7

Do playoff postupuje prvých 8 družstiev, posledné družstvo zostupuje a predposledné hrá baráž. Za víťazstvo v riadnej hracej dobe sú 3 body, víťazstvo po predĺženi alebo na nájazdy 2 body, prehra po predĺžení alebo nájazdoch 1 bod a prehra v riadnej hracej dobe znamená 0 bodov.