kominar-

Kontakt v QR kóde

čo je QR kód - čítačka

Florbalisti z Nižnej 2 násobný vicemajstri Slovenska

Počas víkendu (5.-6.5.2007) sa uskutočnili prvé tohtoročné majstrovstvá Slovenska vo florbale pre kategóriu mladší žiaci a dorast v ŠH vo Valalíkoch a Košiciach. Stretli sa tu finalisti regionálnych kôl:Dragons Bratislava, Bogdau Stupava, ŠK DPF Nitra, 1.FBK Trenčín,
D.Kubín, TJ A-FbO Nižná, Florko Košice a Gama Košice. Nižňanské družstvá dokázali opäť svoju kvalitu, aj keď z roka na rok je čoraz ťažšie dostať sa na stupeň víťazov a počas turnaja neprehrali ani jedno stretnutie. Aj napriek tomu, obe družstvá skončili na druhom mieste a stali sa tak vicemajstrami Slovenska pre rok 2007.
Mladší žiaci:

Nižná – Nitra 11:0 (4:0)
Prvý zápas, ako z rozprávky. Strelecké hody zo strany našich chlapcov, perfektná kombinačná hra a výborná atmosféra v družstve, lepší vstup sme si nemohli ani priať. Hrali sme na 3 kompletné formácie.
T.reguly 4, M.Klimčík 2, D.kakačka 2, M.Latka, P.Jurovčík, Š.Zemančík

Nižná – Stupava 3:2 (0:1)
Druhý zápas, predčasné finále, ako ho označila väčšina trénerov, bol ozdobou prvého dňa. Stupava sa ujala vedenia a vyhrala polčas 1:0. Po polčase nastali v zostave malé zmany, ktoré sa hneď prejavili a po presných zásahoch D.Kakačku a T.Regulyho, sme vedenie strhli na našu stranu. Stupava sa však nevzdala a skóre opäť vyrovnala. Nátlaková hra Nižnej však nakoniec slávila úspech, keď sa famóznou strelou z voľného úderu prezentoval T.Bača a stanovil konečný výsledok zápasu na 3:2 pre Nižnú.

Nižná – GAMA Košice 4:3 (3:0)
Do zápasu sme nastupovali už ako istý víťaz A skupiny a preto dostali priestor hlavne chlapci z 2. a 3. formácie. Skóre zápasu otvoril, už v 1.minúte, po krásnej individuálnej akcii najmladší hráč na turnaji M.Klimčík a vzápätí prihral na 2. gól M.Latkovi a už v 2.minúte zápasu sme vyhrávali 2:0. Tretí gól pridal T.Reguly po diagonálnej prihrávke P.Jurovčíka a uzatvoril polčasový výsledok na 3:0. Po prestávke súper hru vyrovnal a dvoma presnými zásahmi zápas zdramatizoval. Štvrtý gól zaznamenal po výbornej akcii na jeden dotyk J.Tomaga, ktorému prihrával P.Bachan. Súper opäť znížil, ale to bolo z jeho strany všetko a tak si chlapci z Nižnej po prvom hracom dni mohli spokojne vychutnať aj večerný zápas Slovensko – Česko.

V nedeľu ráno sme nastupovali na druhé semifinále proti D.Kubínu. Zápas sme zvládli bez problému a zvíťazili sme 5:1. Góly zaznamenali M.Klimčík, T.Reguly, J. Čáni a M.Latka 2.

V prvom semifinále sa odohral urputný súboj medzi domácimi Florkom Košice a Bogdau Stupava, ktorý na trestné strieľania vyhrali šťastnejší Stupavčania.

Finálový zápas sa začal opatrne a vyčkávalo sa na chybu súpera. Postupne hráči z Nižnej preberali iniciatívu, zatlačili súpera a brankár so Stupavy, mal čo robiť. Paradoxne z ojedinelej akcie sa Stupava ujíma vedenia 1:0. Hráči z Nižnej zatlačili súpera pred bránu a bombardovali bránu súpera z každej pozície. No strelecky sa nemohli presadiť, na čom mal obrovskú zásluhu súperov brankár, ktorý podával fantastický výkon. Po polčase nasledoval opäť obrovský tlak s množstvom šancí a vyrovnanie bolo na vlásku. 1,22 min pred koncom získal loptičku v strednom pásme T.Reguly narazil si ju s M.Latkom a zavesil neuveriteľný „vynkeľ“. Zápas skončil nerozhodne a nasledovali trestné nájazdy, v ktorých mali chlapci smolu a prehrali 2:3.

Nižnú reprezentovali: Jakub Latka, Kristián Reguly, Patrik Jurovčík, Tomáš Bača, Patrik Bachan, Šimon Zemančík, Dávid Varhoľ, Andrej Prieboj, Tomáš Reguly, Denis Kakačka, Ján Tomaga, Marián Klimčík, Martin Latka, Dávid Hlavaj, Marián Matys a Jakub Čáni.

Chlapcom patrí veľké poďakovanie za vzornú reprezentáciu školy, TJ a obce Nižná, nielen na ihrisku, ale aj počas celého pobytu a prajeme im veľa ďalší športových úspechov.

Marián Klimčík - tréner

16.5.2007    Prečítané 1351x

Projekty

Partneri

EURES.jpg, 4,8kB   Eures-T.jpg, 9,4kB 3o_media.PNG, 11kB DSiDATA.PNG, 5,3kB AVF KST.jpg, 5,8kB oravaman.jpg, 3,9kB cykloklub.jpg, 4,3kB

Adresa: Obec Nižná, Nová doba 506, 027 43 Nižná | Tel.: +421 43 5309 786 | Fax.: +421 43 5381 360 | Email: obec@nizna.sk
Úradné hodiny: Po,Ut:8:00 - 15:00 | St: 8:00 - 17:00 | Št: Nestránkový deň | Pi: 8:00 - 14:00
Denne od 11:00 do 12:00 je obedňajšia prestávka.

IČO: 00314684   DIČ: 2020561752   účet: SK68 0200 0000 0000 1752 6332

Pixel design ©2007 | webmaster | RSS feed | Valid XHTML 1.0 Transitional | Valid CSS! |